ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьМіжнародні навчанняРАФ ЕНД РЕДІ 2004
 Версія для друку

РАФ ЕНД РЕДІ 2004

8-10 червня 2004 року, відповідно до Програми двостороннього співробітництва між Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та міністерством оборони США, на території Львівської області планується проведення широкомасштабних міжнародних навчань з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій "Раф енд Реді 2004". Захід проходитиме за підтримки Євроатлантичного координаційного центру НАТО з реагування на катастрофи. МНС України виступає організатором та координатором навчання.

 

Мета навчання:

1.Відпрацювання питань організації взаємодії міжнародного об'єднаного військово-цивільного координаційного центру (за участю України, США, країн-членів ГУУАМ, ООН, НАТО), центральних та місцевих органів виконавчої влади у районі великомасштабного природного лиха у ході проведення рятувальної операції.

2.Вивчення можливості проведення пошуку і рятування потерпілих спільними діями військових і цивільних формувань та місцевого населення.

3.Відпрацювання порядку спільних дій пошукових, аварійно-рятувальних, медичних та інших цивільних і військових формувань у ході проведення рятувальної операції у районі великомасштабного землетрусу.

 

Місце проведення:

232 загальновійськовий полігон Західного оперативного командування Збройних Сил України, промисловий майданчик Державного гірничо-хімічного підприємства "Сірка", залізнична станція Шкло та військовий майданчик летовища Скнилів.

 

До навчання залучаються:

-від України - МНС, МО, МВС, Державна служба медицини катастроф МОЗ, Мінтранс;

-від США - військові та цивільні формування штату Каліфорнія, представники штатів-партнерів держав-членів ГУУАМ;

-від держав-членів ГУУАМ - окремі військові та цивільні формування;

-представники координаційних центрів ООН і НАТО.

     

Довідка

Навчання "Раф енд Реді" проводяться з 2000 року в рамках двостороннього військового співробітництва між Україною та США.

Співробітництво Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи з Національною гвардією Каліфорнії Сполучених Штатів Америки триває в рамках Державної програми партнерства США (ДПП).

ДПП єднає різні Штати Америки з Незалежними країнами Центральної та Східної Європи (колишні країни Варшавського договору). Програма сприяє розвитку економічних, політичних та військових стосунків між Сполученими Штатами Америки та країнами, що стоять на шляху демократичного розвитку. Всього у ДПП бере участь 21 країна Центральної та Східної Європи.

Першим широкомасштабним заходом такого співробітництва в сфері компетенції МНС України стали спільні міжнародні навчання з реагування на надзвичайні ситуації "Раф енд Реді 2000", які проходили у травні 2000 року в Харківській області. У навчанні брали участь 378 учасників від України та США.

Враховуючи позитивні результати навчання та ініціативу України, було узгоджено питання щодо щорічного проведення таких навчань, причому по черзі - в США та Україні.

З урахуванням певних подій в світі, у 2001 та 2002 роках наступні навчання проводились тільки на території США за участі 10-13 осіб від України.

З 2002 року розпочався процес планування чергового навчання 2003 року. Було проведено певну кількість плануючих конференцій та спільних заходів, але з початку 2003 року у зв'язку з подіями в Іраку, процес планування залучення підрозділів Національної гвардії США був призупинений. Пізніше було прийнято остаточне рішення про проведення у 2003 році командно-штабного навчання, а у 2004 р. - повномасштабного навчання за аналогічним сценарієм та участю по 200 осіб від США і України та по 12 осіб від країн-членів ГУУАМ.

Країни-члени ГУУАМ залучаються до планування та участі у навчанні за ініціативою Міністерства з грудня 2002 року.


    Твіт