ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьМіжнародні навчанняРАФ ЕНД РЕДІ 2000
 Версія для друку

РАФ ЕНД РЕДІ 2000

Відповідно до програми “Партнерство заради миру”, програми військового співробітництва між Україною та США на території Харківської області з 17 до 19 травня 2000 року проведено міжнародне об’єднане цивільно-військове медичне навчання з питань ліквідації надзвичайних ситуацій “Раф енд Реді 2000”.

В основу сценарію навчання було покладено проведення спільних пошуково-рятувальних операцій з ліквідації наслідків повені, катастрофи повітряного судна, техногенної аварії на промисловому об’єкті та проведення внаслідок цього аеромедичної евакуації постраждалих.

Всі заплановані заходи навчання були проведені силами цивільних і військових рятувальних та медичних формувань Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (150 осіб), Харківської області (50 осіб) і Національної Гвардії Каліфорнії (Сполучені Штати Америки – 178 осіб).

Загальна чисельність учасників навчання склала – 378 осіб.

Від МНС до навчання було залучено:

Від Харківської області:

Від Національної Гвардії Каліфорнії (США) було залучено команди від:

Загальне керівництво залученими силами від Національної Гвардії Каліфорнії та керівництво навчанням від США здійснював бригадний генерал Девід Хадлет.

Основною метою проведення спільного навчання було:

 1. Координація сумісних дій пошуково-рятувальних підрозділів та медичних формувань щодо надання допомоги постраждалим та проведення аеромедичної евакуації.
 2. Вивчення та обмін досвідом з проведення пошуково-рятувальних робіт та надання медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях
 3. Подальше поглиблення співробітництва органів управління та сил різних країн у галузі надання допомоги постраждалим при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного і природного походження.

Час відведений на підготовку до навчань та безпосередньо самих навчань було розподілено наступним чином.

 1. У період з 10 травня 1999 року до 23 травня 2000 року було проведено 5 плануючих конференцій, які відбулися у містах Києві, Харкові та Сакраменто (штат Каліфорнія, США).
 2. Починаючи з 10 до 14 травня учасники навчання від України та Національної Гвардії Каліфорнії здійснили переїзд та переліт до району проведення навчань.
 3. 15 та 16 травня було проведено:
  • підготовку у повному обсязі місць практичних дій;
  • розгортання пунктів управління, медичних пунктів, мобільного шпиталю МНС, польового шпиталю НГ Каліфорнії (США);
  • випробування системи управління та зв'язку;
  • координацію сумісних дій при відпрацюванні практичних питань у ході навчання;
  • інструктажі учасників навчання.

Урочиста церемонія відкриття навчання відбулася о 16 годині 16 травня. Після закінчення церемонії відкриття було проведено прес-конференцію для представників зарубіжних та вітчизняних засобів масової інформації.

Безпосереднє відпрацювання практичних дій навчання проведено протягом трьох діб: 17, 18 та 19 травня у три етапи.

17 травня, у середу з 10 до 17 години проведено перший етап навчання за темою: ”Проведення спільної пошуково-рятувальної операції силами цивільно-військових рятувальних формувань”.

Під час цього етапу, який розділено на три учбових питання, було проведено три пошуково-рятувальних операції.

Перша:

Рятування постраждалого населення, яке опинилося у районі катастрофічної повені із залученням усіх можливих засобів рятування на воді: човни, плаваючи транспортери, гелікоптери Мі-8, Мі-14пж, літаки С-130 та АН-30, парашутно-десантні групи (від МНС – 3 парашутиста та Національної Гвардії Каліфорнії – 2 парашутиста). Надання постраждалим першої та лікарської медичної допомоги. Розміщення постраждалих у тимчасових наметових таборах зі всіма елементами тимчасового життєзабезпечення.

Друга:

Рятування постраждалих внаслідок авіаційної катастрофи повітряного судна. Під час цієї операції було опрацьовано питання авіаційної розвідки, силами Мі-8 та парашутно-десантними групами від Національної Гвардії Каліфорнії 2 парашутиста та МНС – 3 парашутистів, оточення місця катастрофи, проведення рятувальних робіт, надання медичної допомоги, пошук спеціальних пристроїв контролю польотів.


Третя:

Пошуково-рятувальна операція та ліквідація техногенної надзвичайної ситуації на машинобудівному заводі.

Під час цієї операції було проведено різноманітні пошуково-рятувальні роботи з використанням більшості засобів рятування, відповідної техніки та обладнання. Для ліквідації надзвичайної ситуації були задіяні гелікоптери Мі-8 та Мі-14пж. Разом із рятувальниками активно проводилися роботи медичного персоналу щодо надання медичної допомоги постраждалим та їх евакуації до медичних закладів.

18 травня, у четвер з 9 до 16 години 30 хвилин проведено другий етап навчання за темою: ”Проведення спільної аеромедичної евакуації силами цивільно-військових медичних формувань двох країн”.

Навчання медичного персоналу під час цього етапу було проведено наступним чином:

19 травня, у п’ятницю з 9 до 13 години проведено огляд та демонстрацію техніки, обладнання та засобів рятування, захисту людини і надання лікарської медичної допомоги в польових умовах.

Підбиття підсумків спільної роботи рятувальників, медичного персоналу на навчанні та оцінка їх дій проведено о 10 годині 20 травня.

На навчанні були присутні почесні гості від Сполучених Штатів Америки: генерал-майор Деніел Гібсон – командувач Національної Гвардії Каліфорнії, бригадний генерал Джон Іфленд – командир 146 транспортного загону ВПС Національної Гвардії Каліфорнії, генерал-майор Ніколас Кравців – головний військовий представник офісу секретаря оборони, Річард Ватсон – директор швидкої медичної служби Національної Гвардії Каліфорнії та інші посадові особи; представники посольств Чехії, Греції, Індії, США, Японії акредитованих в Україні, а також два представники від Російської Федерації; посадові особи Уряду, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України, начальники управлінь адміністративних регіонів України.

Навчання покращило взаєморозуміння партнерів, визначено найбільш доцільні та ефективні способи проведення аварійно-рятувальних робіт та виробило подальші шляхи удосконалення співробітництва з питань управління в надзвичайних ситуаціях.

    Твіт