ГоловнаОстанні новини30 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Регулярні тренування підсилюють готовність і спроможність підрозділів ДСНС України до дій за призначенням

Опубліковано: 30.07.2020, 06:04

Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, фахівці ДСНС беруть участь у тактико-спеціальних навчаннях, тренуваннях та практичних заняттях, в ході яких відпрацьовуються питання взаємодії під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.

Зокрема,  27 липня пожежно-тактичні навчання відбулись на території одного з ринків Харкова. За тактичним задумом внаслідок короткого замкнення електрообладнання на торгівельному майданчику №1 виникла пожежа. Отже першими, хто повинен був відреагувати на ввідну – адміністрація ринку. Її представники негайно вжили заходи щодо евакуації людей, сповістили рятувальників про подію за телефоном «101». До місця виклику прибув аварійно-рятувальний підрозділ 27-ої Державної пожежно-рятувальної частини у складі 1 автоцистерни. Начальник караулу дізнається від охорони про обстановку, встановлюється автоцистерна на пожежний гідрант та негайно проводиться гасіння умовної пожежі.

 На Хмельниччині того ж дня рятувальники 19 Державної пожежно-рятувальної частини м. Старокостянтинів провели навчання з ліквідації умовної пожежі на місцевому аграрному підприємстві.

Згідно з тактичним задумом, внаслідок самозаймання зерна виникла пожежа в зерносушарці. Виявивши загоряння, працівники підприємства негайно повідомили рятувальників ДСНС, котрі оперативно прибули до місця події та спільно з добровільною пожежною командою підприємства взялися за гасіння. Завдяки правильним та спільним діям, вогнеборцям вдалося ліквідувати умовну пожежу на її початковій стадії, та успішно впоратись із поставленим завданням. Загалом у навчаннях взяли участь 9 вогнеборців на 3 спеціальних автомобілях, а також залучались працівники та керівництво об’єкта.

А в Дунаєвецькому районі Хмельницької області рятувальники спільно з добровільною пожежною командою місцевого підприємства також вправлялись у ліквідації умовної пожежі.Згідно з тактичним задумом виникла пожежа в зерносушарці внаслідок самозаймання зерна. Виявивши загоряння, працівники підприємства негайно повідомили фахівців Службу порятунку, котрі оперативно прибули до місця події та приступили до гасіння. Всіх умовно постраждалих було врятовано та передано медикам. Завдяки професійним та вправним діям, вогнеборці ліквідували умовну пожежу на її початковій стадії та успішно впорались із окресленими завданнями.

Підсумовуючи тренування, організатори зазначили високий рівень фахової підготовки надзвичайників.

На Херсонщині рятувальники Білозерського району провели тактико-спеціальне навчання з гасіння умовної пожежі в будівлі районного музею ім. Дмитра Багалія. Згідно тактичного задуму через коротке замикання виникла пожежа в експозиційному залі адміністративної будівлі площею 85 кв.м. В цей час у будівлі знаходились співробітники установи. Приміщення сильно задимлене, пожежа поширюється, загрожуючи сумісним приміщенням.

На пульт зв’язку 2-ї Державної пожежно-рятувальної частини надходить повідомлення про умовну пожежу. На місце події направлено два відділення підрозділу. Перше відділення встановлює автоцистерну зі сторони провулку Харченко біля входу у виставкову залу, організовує розвідку, визначає шляхи розповсюдження пожежі, забезпечує евакуацію людей. Друге відділення встановлює автоцистерну на пожежний гідрант по вул. Д. Яворницького, прокладає магістральну лінію задля живлення водою.

Перше відділення в складі ланки газодимозахисної служби через запасний вихід організовує подачу води на захист суміжних приміщень та шляхів евакуації, забезпечує вихід людей. Умовну пожежу успішно ліквідовано. В цілому захід виявися дуже корисним як для вогнеборців, так і для співробітників музею.

28 липня рятувальники 2-го державного пожежно-рятувального поста Черкаської області спільно з місцевою пожежною командою селища Єрки провели на полі практичні навчання метою яких була ліквідація загорання пожнивних залишків.

Застосувавши 2 одиниці пожежної техніки, а також трактор місцевого сільськогосподарського підприємства, 7 рятувальників відпрацювали порядок та злагодженість дій на випадок загорання стерні або сухої трави на відкритій території.

Тренування та навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.

навчання2.jpgнавчання3.jpg


   
Останні новини
8 Серпня07:13 Арсен Аваков: МВС потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування
8 Серпня07:04 Одеська область: рятувальники провели профілактичний рейд у лісових масивах
8 Серпня07:02 Україна та Італія підпишуть Меморандум про взаємодію служб з надзвичайних ситуацій, – Арсен Аваков
6 Серпня07:15 Одеська область: рятувальники не припиняють проводити профілактичну роботу з населенням біля водойм
6 Серпня07:00 Одеська область: рятувальники провели навчання в трудовому колективі ПП «ПК «Агродім»
5 Серпня07:15 Одещина: рятувальники роз'яснюють громадянам вимоги правил безпеки на водних об'єктах
5 Серпня07:00 Білгород-Дністровський район: рятувальники провели навчання персоналу спеціалізованого будинку дитини
5 Серпня06:21 Арсен Аваков: МВС потребує придбання спеціальних кораблів для рятувальних операцій та гуманітарного розмінування
5 Серпня06:10 Від початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 37 тисяч вибухонебезпечних предметів
5 Серпня05:58 Одещина: школяр нагороджений за врятоване життя на воді
5 Серпня05:50 Одеська область: рятувальники закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки
4 Серпня07:30 Рятувальники привітали ветерана з ювілеєм
3 Серпня06:07 м. Чорноморськ: рятувальники застерегли мешканців про надзвичайний рівень пожежної небезпеки
31 Липня07:43 Попередження про небезпечні метеорологічні явища по Україні
30 Липня06:35 Одещина: рятувальники проводять профілактичні рейди по місцям відпочинку людей на водоймах
Останні новини