ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьСпівпраця з міжнародними організаціямиЄвропейський Союз (ЄС), Рада Європи (РЄ)
 Версія для друку

ЄС (ЄК), РЄ

Європейський Союз (ЄС)

ДСНС України здійснює співробітництво з Європейським Союзом за наступними напрямами:

Співробітництво в рамках Адміністративної домовленості між ДСНС України та Генеральним Директоратом „Навколишнє середовище” Європейської Комісії щодо співпраці між Центром моніторингу та інформації Механізму цивільного захисту співтовариства та Оперативно-черговою службою ДСНС України

8 грудня 2008 році у м. Брюсселі, Королівство Бельгія була підписана Адміністративна домовленість між МНС України та Генеральним Директоратом «Навколишнє середовище» Європейської Комісії щодо співпраці між Центром моніторингу та інформації Механізму цивільного захисту співтовариства та Оперативно-черговою службою МНС України.

Підписання Домовленості дозволило розпочати співробітництво з Механізмом цивільного захисту Співтовариства та надало можливість започаткувати співпрацю Єврокомісії та МНС України у галузі цивільного захисту населення у період до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Відповідно до Адміністративної домовленості сторони взяли на себе зобов’язання щодо сприяння взаємній допомозі у випадках надзвичайних ситуацій, спільна робота з оцінювання впливу наслідків стихійного лиха на навколишнє середовище, залучення експертів до участі у профільних технічних семінарах, співробітництво у галузі більш ефективного використання існуючих сил та засобів цивільного захисту, цілодобовий обмін інформацією про надзвичайні ситуації.

Відповідно до положень Адміндомовленості здійснюється:

ДСНС України, відповідно до Адміндомовленості, здійснює цілодобовий обмін інформацією з Центром моніторингу та інформації Механізму цивільного захисту співтовариства щодо раннього попередження та оновленої інформації про транскордонні надзвичайні ситуації на територіях країн-членів ЄС та України.

В рамках зазначеного, ДСНС України отримує від Центру моніторингу та інформації Механізму цивільного захисту Європейського Співтовариства інформацію щодо надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, що виникли на території країн-членів ЄС та інших держав світу.

Сприяння взаємній допомозі у випадках надзвичайних ситуацій

 

Рада Європи (РЄ)

Указом Президента України від 15 січня 1997 року Україна приєдналася до Частково відкритої угоди Ради Європи з питань запобігання, захисту та надання допомоги у разі великих природних та техногенних катастроф.

28 вересня 2010 року делегація МНС України взяла участь у 12-й Міністерській сесії Частково відкритої угоди Ради Європи з питань запобігання, захисту та надання допомоги у разі великих природних та техногенних катастроф (EUR-OPA) (далі – 12-а Міністерська сесія), що відбулась у м. Санкт-Петербурзі, Російська Федерація.

Тематика Міністерської сесії була присвячена проблемам зростання кількості випадків стихійного лиха та впровадження заходів відповідного попередження і реагування в контексті глобальних кліматичних змін.

    Твіт