Контраст
Шрифт

Олексій КАЗАКОВ- рятувальник з міста Одеса.

clock
29.02.2024 12:57

В лавах ДСНС вже понад 10 років. За період служби було багато викликів, каже наш герой.
“Якось я був у відпустці і з новин дізнався про пожежу у коледжу у 2019 році. У той момент я не зміг сидіти вдома. Прийняв рішення їхати на пожежу і допомагати колегам. Пам'ятаю, як розтаскували автомобілі, відводили людей, я ходив навіть до магазину по воду для хлопців, тому що розумів - це надовго”.
Згадує Олексій і порятунок людей від чадного газу “Ми виїхали на допомогу поліції у відкриванні дверей. З квартири відчувався запах газу, за повідомленням всередині
знаходились люди. Коли по драбині піднялися на третій поверх, у вікні балкона я побачив на підлозі всю родину. Всі вони були непритомні. Розуміючи, що діяти треба негайно, ми в апаратах для дихання, потрапили в квартиру через балкон, відкрили вікна та винесли постраждалих на вулицю. Нам вдалося вчасно врятувати всю сім'ю”.
Під час повномасштабного вторгнення Олексій знаходився вдома, був на лікарняному. “Я прокинувся від вибухів. Не міг повірити, що почалася війна. Було страшно, як і усім, але я розумів, що потрібно себе опанувати, бо в мене дружина та маленький син. Саме за них було більш за все хвилювання. І робота, де немає місця страху і розгубленості. Бо ми розуміємо, що від наших дій часто залежить безпека та життя людей. За час війни запам'ятався виклик, коли ракета влучила в приватний сектор та зруйнувала декілька будинків навколо. Коли ми їхали на місце
виклику мене турбувало лише одне — щоб не було постраждалих. На щастя під час “прильоту” нікого не було вдома. Та на жаль, під завалами був песик, який дуже скавчав та допомогти йому ми не встигли, з-під завалів ми витягнули вже бездиханне тіло собаки”.
Згадує Олексій і пожежу на нафтобазі, на ліквідацію якої знадобилось понад дві доби. “Страху не було — говорить рятувальник, - треба було працювати, не дати вогню розповсюдитись. Завдяки злагодженим діям всього особового складу ДСНС вдалося приборкати пожежу і врятувати вцілілі резервуари нафтобази”.
Не дивлячись на всі складні виклики сьогодення, наш герой з оптимізмом дивиться у майбутнє України. Олексій каже, що ми всі повинні триматися та вірити в себе та свої сили, і вірити в скорішу Перемогу.

 

 

 

 

 

Схожі матеріали