Контраст
Шрифт

Співдружність Незалежних Держав (СНД)

Співробітництво між ДСНС України та СНД здійснюється відповідно до Угоди про взаємодію у сфері попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, підписаною 22 січня 1993 р.; Угоди про взаємодію держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав на випадок евакуації їх громадян з третіх країн у разі виникнення надзвичайних ситуацій, підписана 12 березня 1996 р.; Угоди про обмін інформацією про надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру, про інформаційну взаємодію при ліквідації їх наслідків та надання допомоги постраждалому населенню, підписана 18 вересня 2003 р.

Відповідно до Угоди про взаємодію у сфері попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, підписаною 22 січня 1993 р. рішенням Ради глав-держав СНД було утворено Міждержавну раду з надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру та Корпус сил СНД для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

ДСНС України на постійній основі бере участь у роботі Міждержавної ради СНД з питань надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. Повноважним представником України до складу Міждержавної ради з надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру СНД визначено заступника Голови ДСНС України Бойка А.П.

У рамках Міждержавної ради з питань надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру Україною здійснюється підтримання у готовності до дій за призначенням українських реєстрових формувань Корпусу сил СНД для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру.

На сьогодні від ДСНС України до складу реєстрових формувань Корпусу сил Співдружності для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру визначено сили та засоби у складі аварійно-рятувального загону від Державного підприємства «Мобільний рятувальний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій» (чисельність 80 осіб особового складу, 15 одиниць автомобільної і спеціальної техніки) та Мобільний госпіталь Державної служби України з надзвичайних ситуацій (чисельність 17 осіб постійного складу, 3 одиниці автомобільної і спеціальної техніки від Державного підприємства «Мобільний рятувальний центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій»), а також до 137 осіб змінного складу (лікарі і середній медичний персонал) від Державного закладу (Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України).

ДСНС України бере активну участь у сесіях Міждержавної ради з гідрометеорології країн-учасниць СНД, утвореної 8 лютого 2002 року. Метою засідань є вдосконалення гідрометеорологічних прогнозів; дослідження змін клімату та їх вплив на природне середовище та економіку регіонів; регіональні проблеми моніторингу забруднення навколишнього природного середовища; інновації в напрямку освіти в сфері гідрометеорології.