Контраст
Шрифт

Організація за демократію та економічний розвиток (ГУАМ), Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС)

Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ

Співробітництво з Організацією за демократію та економічний розвиток – ГУАМ (далі - ГУАМ) здійснюється в рамках Угоди між урядами  держав - учасниць ГУУАМ про співробітництво в галузі попередження  надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків (підписано 04. 07.2003 року, затверджено постановою КМ України від 29 березня 2006 року № 397) та з країнами-учасницями ГУАМ в рамках міжурядових угод, а саме: Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Азербайджанської Республіки про співробітництво в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків (підписана 29 серпня 2002 року в м. Баку, ратифікована 22 травня 2003, Закон України № 877-IV), Угода між Кабінетом Міністрів України та Виконавчою Владою Грузії про співробітництво у галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих та ліквідації їхніх наслідків (підписана 7 грудня 1998 року в м. Тбілісі, ратифікована 13 липня 1999 року Закон України № 922-XIV) та Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво в галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих та ліквідації їхніх наслідків (підписана 4 серпня 1998 року в м. Києві, набула чинності від дати підписання).

Відповідно до Положення про країну-координатора галузевої робочої групи Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ ДСНС України протягом 2013-2014 років головує у робочій групі із надзвичайних ситуацій ГУАМ.

30 квітня 2013 року відбулося 9 засідання робочої групи ГУАМ з надзвичайних ситуацій під головуванням представника ДСНС України.

Під час засідання обговорювались заходи країн-членів ГУАМ у сфері реагування та надзвичайні ситуації, у тому числі щодо співробітництва з іншими державами та міжнародними організаціями, вивчення досвіду реагування на надзвичайні ситуації на об’єктах LNG-терміналів, а також підготовки аварійно-рятувальних підрозділів та служб до дій у місцях масового перебування людей. Було розглянуто можливість організації навчання та підвищення кваліфікації співробітників служб цивільного захисту в спеціалізованих навчальних закладах країн-членів ГУАМ.

 

Організація Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС)

Співробітництво з ОЧЕС здійснюється в рамках реалізації Угоди між урядами держав-учасниць Чорноморського Економічного Співробітництва (ЧЕС) про співробітництво у наданні надзвичайної допомоги і ліквідації надзвичайних ситуацій, що виникли внаслідок природного лиха і техногенного характеру (підписана 15 квітня 1998 року в м. Сочі, ратифікована 12 липня 2001 року Закон України N 2667-III) та Додаткового протоколу до Угоди (підписаний 20 жовтня 2005 року у м. Києві, ратифікований 13 березня 2007 року Закон України N 722-V).

Відповідно до Додаткового протоколу ДСНС України бере активну участь у Мережі офіцерів зв’язку ОЧЕС, що сприяє значному підвищенню ефективності співпраці у сфері оперативного обміну інформацією та реагування на надзвичайні ситуації у Чорноморському регіоні. Такий оперативний обмін інформацією, необхідний для забезпечення дійсної взаємодії оперативно-рятувальних підрозділів країн-учасниць.

  1. Інформація щодо залучень ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України»
  2. Можливості ДП «Мобільний рятувальний центр ДСНС України» щодо виконання завдань за призначенням (за добу - 10 годин роботи)