INSARAG, UNDAC

Співробітництво ДСНС України з Міжнародною дорадчою консультативною групою ООН з проведення пошуково-рятувальних робіт в умовах міста  (ІНСАРАГ).

Управління з координації гуманітарних питань ООН (УКГП) забезпечує функціональну взаємодію гуманітарної спільноти в сфері реагування на надзвичайні ситуації. Одним із мандатів організації, що зазначений в  резолюції Генеральної  Асамблеї ООН 2816 (ХХVІ) 14 грудня 1971 року, є забезпечення реалізації принципів функціонування та координування взаємодії в межах всієї системи реагування. 

До складу УКГП ООН входять такі головні структурні елементи:

Міжнародна дорадча консультативна група ООН з проведення пошуково-рятувальних операцій в умовах міста (ІНСАРАГ);

система з координації та оцінки наслідків катастроф (ЮНДАК);

система гуманітарної цивільно-військової координації.

ІНСАРАГ була створена у 1991 р. за ініціативи представників спеціалізованих міжнародних пошуково-рятувальних команд (ПРК). ІНСАРАГ було сформовано у рамках вже існуючих координаційних гуманітарних механізмів ООН,  тому Секретаріат ІНСАРАГ організаційно входить до складу Відділу підтримки польової координації (FCSS) та відповідно УКГП.

Основною метою ІНСАРАГ є сприяння в питаннях координації дій між різноманітними ПРК, які реагують на міжнародному рівні на НС пов'язані з обваленням будівель і споруд, в основному, в результаті землетрусів.

В 2009 р. було подано заявку до Секретаріату ІНСАРАГ про наміри проходження міжнародної атестації Державне Підприємство Мобільний Рятувальний Центр до ІНСАРАГ. Того ж дня ДП МРЦ був зареєстрований в мережі ІНСАРАГ. В 2011 р. було подано заявку щодо міжнародної атестації пошуково-рятувальної команди ДП МРЦ в системі ІНСАРАГ. В результаті цього атестацію української команди було назначено на червень 2014 р. Успішне проходження атестації дасть можливість у подальшому розширити співпрацю з ООН і залучати ДП МРЦ ДСНС України до міжнародних місій.