Контраст
Шрифт

Угорська Республіка

Співробітництво між ДСНС України та Генеральним директоратом МВС Угорщини ґрунтується на Угоді між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про співробітництво та надання взаємної допомоги в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків, яка була підписана 27 жовтня 1998 року в м. Будапешті.

Відповідно до положень зазначеної Угоди та на виконання Указу Президента України від 21 червня 2010 р. № 715 “Про надання гуманітарної допомоги Угорській Республіці” у червні 2010 року МНС направило гуманітарну допомогу у вигляді поліпропіленових мішків для піску у кількості 1 млн. штук для подолання наслідків катастрофічної повені в Угорщині.

У березні 2012 року у м. Вайя (Угорщина) за участю представників МНС України відбулось п’яте засідання Українсько-Угорської міжурядової змішаної комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва.

8 квітня 2013 року в м. Києві відбулася двостороння зустріч представників ДСНС України з делегацією Національного генерального директорату з управління у надзвичайних ситуаціях МВС Угорщини, під час якої підписано План спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національного генерального директорату з управління у надзвичайних ситуаціях Міністерства внутрішніх справ Угорщини з реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорської Республіки про співробітництво та надання взаємної допомоги в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їхніх наслідків на 2013 – 2015 рр.

На виконання Плану спільних заходів, співробітництво між ДСНС України і Генеральним директоратом МВС Угорщини здійснювалося на регіональному рівні прикордонними територіальними підрозділами ДСНС України.

Також з метою поглиблення двостороннього співробітництва представник ДСНС України взяв участь у курсі підвищення кваліфікації з питань виявлення незаконного переміщення радіаційних/ядерних матеріалів м. Будапешт (Угорська Республіка) 5-9 травня 2014 року. Під час курсу розглянуто питання щодо загроз у сфері радіаційної та ядерної безпеки, радіаційних матеріалів і зброї, національної системи виявлення загроз ядерній безпеці, виявлення радіоактивних матеріалів, умов законного перевезення радіоактивних матеріалів.