Контраст
Шрифт

Сполучені Штати Америки

Співробітництво з США

Інформаційна довідка щодо співробітництва з АЗЗ

Агентство Зменшення Загрози Міністерства оборони США являє собою координаційний центр Міністерства оборони США по виконанню Спільних Програм Нанна-Лугара зі Зменшенння Загрози (СЗЗ) та перевірок виконання угоди по контролю над озброєнням в Україні.

Агентство Зменшення Загрози координує питання допомоги у рамках СЗЗ з Міністерством закордонних справ, Радою національної безпеки та оборони України, Міністерством оборони, Міністерством економіки, Міністерством охорони здоров'я, Державним комітетом ветеринарної медицини, Академією аграрних наук, Національним космічним агентством, Державною прикордонною службою, Державною митною службою, та з іншими державними установами.

Начальник і співробітники відділу зі зменшення загрози інформують посла та представницьку групу посольства з усіх питань зменшення загрози та виконання угоди по контролю над озброєнням.

У рамках співробітництва з Агентством Зменшення Загрози Міністерства оборони США (далі - Агентство) ДСНС України  у період з 29 по 30 жовтня 2014 року на базі Інституту державного управління у сфері цивільного захисту ДСНС України організовано та проведено семінар з питань кризової комунікації під час надзвичайних ситуацій за участі групи тренерів Агентства.

28 січня 2015 року відбулась зустріч представників ДСНС України на чолі з першим заступником Голови ДСНС України Бойком А.П. спільно з представниками СБУ, Держприкордонслужби України, Нацгвардії України та Державної екологічної інспекції України з делегацією Агентства зменшення загроз Міністерства оборони США (далі – АЗЗ), яку очолював директор Управління побудови партнерства Агенції зменшення загрози МО США   Пол Вільям Борен.

Головною темою зустрічі стало обговорення перспектив  подальшого співробітництва ДСНС України та інших служб України, що залучаються до виконання робіт з очищення територій від вибухонебезпечних предметів, у сфері підготовки особового складу щодо протидії загрозам, що пов’язані з вибухонебезпечними предметами, саморобними вибуховими пристроями та ХБРЯ інцидентами.

Насамперед було обговорено можливість проведення в Україні навчального 3-тижневого курсу з питань знешкодження саморобної зброї масового ураження (саморобних вибухових пристроїв) та реагування на ХБРЯ загрози.

Навчальний курс розрахований на досвідчених вибухотехніків, піротехніків та фахівців у сфері ХБРЯ захисту. 

АЗЗ готове надіслати до України групу тренерів для проведення зазначеного курсу, який, у разі узгодження усіх організаційних та учбових питань, планується провести наприкінці травня – початку червня 2015 року.


Національна гвардія Каліфорнії та Канзасу