Контраст
Шрифт

Республіка Молдова

Співробітництво між ДСНС України та Службою цивільного захисту і надзвичайних ситуацій МВС Республіки Молдова ґрунтується на Угоді між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво в галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійного лиха та ліквідації їхніх наслідків, підписаної 4 серпня 1998 року.

У період з 6 по 8 жовтня 2012 року представники Служби цивільного захисту і надзвичайних ситуацій МВС Республіки Молдова взяли участь у командно-штабних навчаннях органів управління і підрозділів територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Одеської області.

18 вересня 2012 року МНС України забезпечило супровід територією України колони Служби цивільного захисту і надзвичайних ситуацій МВС Республіки Молдова з метою перевезення тіл загиблих громадян Республіки Молдова під час проведення будівельних робіт в м. Москві Російської Федерації.

5 липня 2013р. у м. Кишиневі проведені робочі зустрічі делегації ДСНС України з Міністром внутрішніх справ Республіки Молдова Д. Речаном, заступником Міністра В. Чебаном та Начальником Служби цивільного захисту та надзвичайних ситуацій М.Харабажиу. У рамках цього візиту відбулося обговорення проекту Плану  спільних заходів на 2014-2016 рр.

В результаті домовленостей, досягнутих під час цього візиту 19 листопада 2013 року у м. Могилеві-Подільському Вінницької області відбулося підписання двостороннього міжвідомчого Плану спільних заходів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Служби цивільного захисту і надзвичайних ситуацій МВС Республіки Молдова з реалізації міжурядової Угоди про співробітництво у сфері попередження промислових аварій, катастроф, стихійного лиха і ліквідації їх наслідків на 2014-2016 роки.

На запрошення молдовської сторони та відповідно до пропозиції професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України, у вересні 2014 року 9 співробітників пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС України, які надавали медичну та первинну екстрену психологічну допомогу постраждалому населенню м. Слов’янська Донецької області і проводили заходи щодо очищення Слов’янської ТЕС від вибухонебезпечних об’єктів пройшли а медико-психологічну реабілітацію в санаторно-курортних закладах Республіки Молдова.