ГоловнаОстанні новини14 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Пожежна безпека висотних житлових будинків

Опубліковано: 14.12.2018, 16:29

За 11 місяців 2018 року на території Одеської області виникло 62 пожежі в висотних житлових будинках. За наслідками пожеж 2 людини загинуло та дев’ять отримали травми.

Основними причинами пожеж являються необережне поводження з вогнем та аварійний режим роботи електромережі (обладнання). Місцем виникнення пожеж були: електрощитові, сміттєзбірники, підвальні приміщення та ліфтові шахти.

Резонансні пожежі 2018 року:

  1. 05.2018 (м. Одеса, вул. М. Говорова, 10/4) в паркінгі 16-и поверхового житлового комплексу горів легковий автомобіль. Продукти горіння розповсюдилися по всій висоті житлового комплексу;
  2. 06.2018 (м. Одеса, вул. Дюківська, 5) в 16-и поверховій житловій будівлі горіли електричні кабелі та комунікації по всій висоті об’єкту в т.ч. підземного паркінгу;
  3. 11.2018 (м. Одеса, пр. Шевченка, 33-Б) в 18-и поверховому житловому комплексі горіли електричні кабелі та комунікації по всій висоті об’єкту. Отримали отруєння продуктами горіння три особи.

 

Забезпечення умов безпечної евакуації мешканців в основному залежить від протипожежного стану житлових будинків.

 

Якщо виникла пожежа у квартирі будинку підвищеної поверховості або висотному житловому будинку, то повинні спрацювати датчики пожежної сигналізації, розташовані у передпокої квартири, та видати сигнал на запуск протипожежних систем димовидалення і підпору повітря. На поверсі розташування квартири має відкритись люк димовидалення. Одна система створює розрідження та видаляє через відкритий люк дим із поверху, на якому горить квартира, а друга – забезпечує підпір повітря у ліфтові шахти й у сходові клітини (крім незадимлених). Видалення продуктів горіння (в основному диму) із зон евакуації є головною умовою забезпечення евакуації людей із будівлі.

Чітке спрацювання цього ланцюжка забезпечить безперешкодну самостійну евакуацію мешканців будинку незадимленими сходовими клітинами (ліфти мають бути спущеними на рівень першого поверху). Одночасно сигнал про роботу системи протипожежної автоматики будинку має надійти до диспетчера пожежної охорони, чим забезпечується оперативний виїзд пожежних підрозділів.

Проведеними перевірками у сфері пожежної та техногенної безпеки встановлено наступне: демонтаж датчиків пожежної сигналізації житлових будинків, як наслідок – система протипожежної сигналізації будинку не працює; закриття клапанів димовидалення чи встановлення додаткових перетинок у загальних коридорах житлових поверхів, як наслідок – видалення диму з палаючого поверху стає неможливим; зняття автоматичних пристроїв закриття дверей ліфтових холів і сходових клітин призводить до марного нагнітання повітря та розповсюдження диму об’ємом під’їзду, отже, використання загальних сходових клітин унеможливлюється; засклення балконів (лоджій), закриття переходів із балкону на балкон усуває можливість альтернативного шляху рятування та створює передумови для швидкого вертикального розповсюдження пожежі; заміна протипожежних вхідних дверей на «противандальні», конструкція яких не відповідає потрібній нормі вогнетривкості, як правило, сприяє розповсюдженню пожежі в об’ємі загального коридору поверху.

На сьогодні встановлені протипожежні норми порушуються ще у ході проектування та будівництва. Найбільш небезпечними є порушення пожежної безпеки під час монтування систем фасадної теплоізоляції висотних будинків. На жаль, ця сфера будівництва нормована частково, відсутня чітка система оцінки відповідності, а головне, відсутній реальний контроль пожежної безпеки змонтованих фасадних систем.

Приписами про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, в т.ч. вжитими заходами адміністративного впливу не завжди досягається необхідний результат щодо приведення об’єктів до належного протипожежного стану.

Так протягом тривалого часу головою правління Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Нова Аркадія», м. Одеса, вул. Тіниста, 9/12, не усуваються порушення вимог пожежної та техногенної безпеки. Під час проведення перевірки встановлено, що системи протипожежного захисту відсутні або знаходяться в непрацездатному стані, вимоги приписів щодо усунення виявлених порушень ігноруються та не виконуються. За виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто голову правління ОСББ «Нова Аркадія» та направлені матеріали до Одеського окружного адміністративного суду щодо вжиття заходів реагування у вигляді часткового зупинення роботи приміщень.

         Аналогічні порушення були виявлені при перевірці Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Добра сотка», м. Одеса,                      пр. Добровольського, 100 та ТОВ «КК «Суворовський», м. Одеса,                             пр. Добровольського, 94.

Головне управління ДСНС України в Одеській області постійно тримає на контролі стан пожежної та техногенної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей та вживає належних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

 


   
Останні новини
19 Січня08:00 Одеські рятувальники напередодні Водохреща провели масштабний захід на березі моря
19 Січня07:56 м. Чорноморськ: рятувальники провели пізнавальний захід із школярами
19 Січня07:10 Рятувальники нагадують про правила безпечного купання на Водохреща
18 Січня08:53 Служба порятунку закликає українців дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті!
17 Січня08:19 Тарутинський район: рятувальники закликають любителів риболовлі бути обережними на кризі
16 Січня11:15 Увага! Погіршення погодних умов в Україні
16 Січня10:49 Кодимський район : рятувальники дбають про безпеку громадян
15 Січня15:08 м. Чорноморськ: рятувальники нагадали громадянам правила безпеки в зимовий період
15 Січня10:00 Подільський район: рятувальники продовжують проводити профілактичні заходи серед населення
15 Січня08:20 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні
14 Січня14:51 Болградський район: рятувальники провели рейд щодо дотримання правил безпеки на льоду
14 Січня11:58 м. Одеса: психологи ДСНС розпочали серію заходів з особовим складом щодо нейтралізації негативних наслідків психотравмуючих подій, пов’язаних з ліквідацією надзвичайних подій
14 Січня09:19 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 78 осіб та ліквідували 998 пожеж
14 Січня08:16 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні
13 Січня08:50 Служба порятунку закликає українців дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті!
Останні новини